کاربرد های پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی در ساخت و ساز

تولیدات در بسیاری از زمینه ها متحول می شود، بخش ساخت و ساز و معماری نیز از این قاعده مستثنی نیستند. شاید نام خانه های پرینت سه بعدی را شنیده باشید. فن آوری برای تولید خانه ها و سازه ها به طور قابل توجهی بهبود یافته است. ابتدا در مورد فناوری های پرینت سه بعدی موجود در بازار صحبت خواهیم کرد، سپس در مورد مزایای پرینتر سه بعدی برای ساخت و ساز صحبت خواهیم کرد. چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد.

چه فناوری هایی توسعه یافته است؟

قبل از شروع صحبت در مورد کاربردهای پرینتر سه بعدی برای ساخت و ساز برای ساخت و ساز، بیایید ببینیم چه فناوری هایی در دسترس هستند.

اکسترودر بازوی رباتیک

یکی از آنها اکسترودر بازوی رباتیک است که به این فناوری شکل دادن می گویند. این کاملاً شبیه به عملکرد چاپگرهایی است که از روش مدل سازی رسوب سیم ذوب شده استفاده می کنند. ریل ها طوری چیده شده اند که به بازوی رباتیک اجازه حرکت می دهند. در محدوده ریل ها، بازو با بیرون کشیدن بتن از نازل، خانه را لایه به لایه می سازد. این محبوب ترین فناوری چاپ سه بعدی است که برای ساخت سازه های XL استفاده می شود.

پرینت سه بعدی با سندبلاست

این تکنیک سه بعدی بیشتر شبیه پرینت سه بعدی صنعتی مانند SLS یا Jet Fusion است. این دستگاه لایه ای از ماسه پودری را پخش می کند، سپس شکل سازه را با چسب سخت می کند. پرینترهای سه بعدی برای فلز دقیقاً اینگونه کار می کنند.

چرا از پرینت سه بعدی در صنعت ساخت و ساز استفاده کنیم؟

برای بازسازی کل شهرها پس از یک بلای طبیعی پرینت عالی است. حتی مواردی مانند ایجاد سرپناه برای بی خانمان ها و به طور کلی ایجاد زیستگاه های پایدارتر مسائلی هستند که چاپ سه بعدی می تواند به آنها رسیدگی کند.

بیشتر بخوانید : پرینتر سه بعدی رزینی

تولید سریع

چاپ سه بعدی در صنعت ساخت و ساز به طور چشمگیری زمان تولید را کاهش می دهد. این مسئله به این دلیل است که خود ماشین‌ها بسیار سریع هستند و برخی می‌توانند خانه‌ای به مساحت ۶۰۰ تا ۸۰۰ فوت مربع (۵۵ تا ۷۵ متر مربع) را تنها در ۲۴ ساعت بسازند. شگفت انگیز به نظر می رسد، اینطور نیست؟

پرینتر های سه بعدی نیز کاملاً خودکار هستند که خطای انسانی را از بین می برد. ماشین به سادگی نیاز به نظارت دارد، اما بیشتر فرآیند تولید نیازی به دخالت انسان ندارد. علاوه بر این، چاپگرهای سه بعدی از ابزار اضافی استفاده نمی کنند: ساخت و ساز برنامه ریزی شده است و تنها چیزی که باقی می ماند تولید اشیاء است، در استفاده از روش های سنتی نیازی به مواد مختلف یا جنبه های دیگر نیست.

ضایعات مواد تقریباً صفر است

مزیت اصلی پرینتر سه بعدی برای ساخت و ساز کاهش هزینه های تولید شما به ویژه در رابطه با ضایعات مواد است. این مسئله به این دلیل است که یک چاپگر سه بعدی دقیقاً از مقدار مواد مورد نیاز خود استفاده می کند. تولید ساختمان ها به صورت لایه به لایه و با ساختارهای مشبک در داخل باعث کاهش قابل توجه هزینه ها می شود. نه تنها این، بلکه آنها همچنین قادر به استفاده از مواد بازیافتی هستند. این عامل برای محیط زیست نیز مزیت محسوب می شود.

بیشتر بخوانید : رزین مدل سازی

طرح های نوآورانه

آخرین مزیت، اما به همان اندازه مهم استفاده از پرینتر سه بعدی برای ساخت و ساز، تمام راه حل های نوآورانه ای است که به ارمغان می آورد. فناوری های سه بعدی می توانند برنامه ریزی پروژه شما را بهبود بخشند زیرا می توانند از همان مرحله طراحی استفاده شوند. از نقشه‌های CAD ساختمان‌ها که نقشه‌های فنی با تمام پارامترها هستند، می‌توان یک مدل سه‌بعدی از ساخت و ساز ایجاد کرد تا انتظارات مشتریان را برآورده کند و بهترین راه‌حل‌های طراحی را به آنها نشان دهد. این قالب ها امکان سفارشی سازی عالی را فراهم می کنند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید