کاربرد های پرینتر سه بعدی

پروتز پرینت سه بعدی

تولیدات نوین در بخش پزشکی تحول ایجاد می کند. در واقع، فناوری این قدرت را دارد که زندگی بسیاری از مردم را تغییر دهد. ما قصد داریم در مورد امکانات ارائه شده توسط پرینت سه بعدی پروتزها با شما صحبت کنیم. مطمئناً داستان هایی از بازوها یا دست های پرینت سه بعدی شنیده اید به آن ها پروتز پرینت سه بعدی می گویند. مزایای این فناوری برای ساخت پروتز چیست؟

پرینت سه بعدی در بخش پزشکی

بخش پزشکی از مزایای زیادی که توسط تولید مواد افزودنی ارائه می شود سود می برد. به لطف فرصت‌های سفارشی‌سازی انبوه و انعطاف‌پذیری در سطح تولید، پرینت سه بعدی در حال تبدیل شدن به یک جایگزین واقعی برای این بخش است.

این تکنیک تولید می تواند برای پیوند اعضا یا سرعت بخشیدن به مراحل جراحی استفاده شود. در هر صورت، این یک تکنیک قابل اعتماد برای ساخت ابزارهای پزشکی سفارشی است. چاپ سه بعدی همچنین می تواند راهی برای بازنگری و بهبود روش تولید دستگاه های مختلف پزشکی باشد.

همچنین ثابت شده است که تولیدات نوین کیفیت زندگی افراد وابسته به پروتز را بهبود می بخشد. علاقه فزاینده ای به کفی های ارتوپدی، ارتزها و پروتزهای ساخته شده با استفاده از چاپ سه بعدی وجود دارد.

بیشتر بخوانید : رزین پرینتر سه بعدی

چرا پروتز پرینت سه بعدی ؟

مشکلات ساخت پروتز 

به لطف تکامل مداوم فناوری های چاپ سه بعدی، صنعت پزشکی می تواند با چالش های جدیدی روبرو شود. پرینت سه بعدی انقلابی در پزشکی توانبخشی ایجاد می کند و به طور خاص به یک مشکل می پردازد: پروتزهای پرینت سه بعدی. بر اساس گزارش ها تنها  ۵ درصد از تقریباً ۴۰ میلیون فرد قطع عضو، در کشورهای در حال توسعه به پروتز دسترسی ندارند. بسیاری از شرکت‌ها مانند از مزایای طراحی مولد و تولید مواد افزودنی در جهت ایجاد رویکردی جدید برای پروتز از نظر شکل و عملکرد استفاده می‌کنند. در واقع، برخی از شرکت ها می خواهند بر مزایایی که این فناوری می تواند در کشورهایی که فاقد زیرساخت ها و منابع هستند، متمرکز کنند.

ساخت پروتزهای پرینت سه بعدی با کیفیت برای افراد قطع عضو در واقع یک مشکل در سراسر جهان است، پروتزها گران هستند و با ویژگی های بیماران سازگار نیستند.

مزایای پرینت سه بعدی برای ساخت پروتز

  • نوآوری

به لطف فناوری می توان ایده ها و پروژه های خود را سریعتر تکرار کرد. حتی با فراتر رفتن از تکنیک های سنتی، آینده تعیین کننده خواهد بود.

  • شخصی سازی

شخصی سازی یکی از بزرگترین نقاط در طراحی پرنتر سه بعدی است. ایجاد سیستم های سفارشی که کاملاً با بیماران سازگار است و به آنها امکان می دهد کیفیت زندگی خود را بهبود بخشند.

  • قیمت مناسب

باز هم، توسعه چنین پروژه پیچیده ای با استفاده از یک تکنیک تولید سنتی می تواند بسیار گران باشد. ساخت افزودنی جالب ترین تکنیک از نظر کیفیت و قیمت برای توسعه پروتزهای سازگار است.

 

آنها از پرینت سه بعدی برای توسعه پروتزهای خود استفاده می کنند

پروتزهای دست

E-nable  شبکه ای از علاقه مندان و داوطلبان است که به افراد قطع عضو کمک می کنند. به لطف پرینت سه بعدی، می توان یک سیستم E-nable را در مدت زمان کوتاهی توسعه داد. این پروتز کاملا شخصی سازی شده و کاملاً با اندام بیمار مطابقت دارد. این پروتز علاوه بر بهبود زندگی فرد، بسیار ارزان است.

بیشتر بخوانید : پرینتر سه بعدی رزینی

پروتزهای پا 

این پروتز علاوه بر زیبایی، کاملا کاربردی است. این طرح ابتدا به طور قابل توجهی زمان ساخت پروتز را بهبود بخشید. به طور معمول فرد قطع عضو باید از اندام خود گچ بسازد، آن را ببندد، شکل دهد، ببیند آیا سیستم مناسب است یا خیر. با پرینت سه بعدی، به سادگی لازم است اندام را اسکن سه بعدی و متناسب با مدل سه بعدی کنید، سپس فایل را چاپ کنید.

آینده پروتز پرینت سه بعدی چیست؟

آینده روشنی برای پروتزهای پرینت سه بعدی خواهد بود. همانطور که ممکن است در این مقاله دیده باشید. این محصولات مناسب‌تر و ارزان‌تر هستند که می‌تواند به بسیاری از بیماران اجازه دهد تا کیفیت زندگی خود را با هزینه کمتر بهبود بخشند. اگر شرکت شما مایل به استفاده از این تجربه است، در آپلود مدل سه بعدی خود در خدمات چاپ سه بعدی آنلاین ما تردید نکنید تا از تخصص متخصصان این بخش بهره مند شوید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید